Aranyérmesek szellemi diákolimpikonjaink
2011.03.27
-
Bátran lehetne állítani, hogy a sportok sportja az a szellemi tevékenység, amelyben a különféle sporteseményekkel összefüggő ismereteket dolgoznak fel, rendszereznek, tanulnak meg a fiatalok, és jól eligazodva a különféle erőpróbák világában ezen tudásból rendeznek nemes vetélkedést. Végülis ezen gondolatok jegyében jött létre a Mező Ferenc nevével fémjelzett sorozat országos felmenő rendszerű versenye.
      A már több mint egy évtizede zajló évenkénti megmérettetésben mindig számolni kellett a rétságiakkal. Az esetek többségében az országos mezőnyben is dobogón végeztek tanulóink, de nem egyszer voltak már aranyérmesek.
     A Nyíregházán március 5-én tartott elődöntőben minden feladatra legjobb választ adó csapat a rétsági volt, és fölényes 151 pontot szerezek a többi együttes 44-től 115 pontot elérők mezőnyében. Így ők jutottak tovább az országos döntőre.
      Most ismét egy kiemelkedő siker szép pillanatairól tudósíthatunk, hiszen aszombaton 11 órakor a Magyar Sport Házában megrendezett országos versenyen ismét a mieink nyakába kerültek az aranyló érmek.
     A zsűri elnöke: Martinek János kétszeres olimpiai bajnok öttusázó, tagjai: Dr. Jakabházyné Mező Mária a MOA főtitkára, Dr. Printz János a MOA tagja, és Szölős Eszter BDSZ tagja voltak. A játokot Győr Béla MOA Tanács tagja vezette.
    Itt már lényegesen erősebb mezőnnyel találkoztak tanulóink. A 8 döntős csapat nagyon felkészülten érkezett a versenyre. A pontszámok talán ennyire szoros eredményről soha nem tanúskodtak. 103-119 között záródott az eredménytábla összegző sora. Érdekes módos a végig hibátlanul válaszoló csapatunk éppen az utolsó feladványnál vesztett pár pontot, de mivel a többi 9-et a nyiregyházi versenyhez hasonlóan maximális pontszámmal oldotta meg, így 119 ponttal a dobogó legfelső fokára állhatott. A második csapat 117, a harmadik 115, és a negyedik 114 pontot szerzett. Látható tehát, hogy egy-egy feladványnál egyetlen apró hiba azonnal több helyezéssel dobta vissza az együtteseket.
     Gratulálunk olimpikonjainknak, akik az első hely aranyérme mellé oklevelet is kaptak, és meghívást nyertek a Magyar Olimpiai Akadémia egyhetes nyári táborába. A győztes csapat tagjai: Busai Franciska, Deme Bálint, Ivanics Márk, Tomcsányi Katinka. Felkészítőjük ezennel is Tömösvári Sándor.